Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
KWP: Kolejny długi weekend przed nami - razem zadbajmy o bezpieczeństwo
Przed nami kolejny w tym miesiącu wydłużony weekend związany z obchodami święta Bożego Ciała. Podczas kilku wolnych dni wiele osób odpoczywa od codziennych obowiązków. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Tak będą wyglądały najbliższe dni.
-
Szczytno: „Zróbcie coś, ukradli mi samochód” – w rzeczywistości właściciel zaparkował auto w innym miejscu.
Natychmiastowa reakcja policjantów uzmysłowiła turyście z woj. mazowieckiego, że nikt jego samochodu nie ukradł. Jak się okazało mężczyzna zapomniał gdzie go zaparkował. Prosimy właścicieli pojazdów, aby przed zgłoszeniem Policji rzekomego przestępstwa upewnili się, gdzie faktycznie pozostawiają swoje cztery kółka.
-
Szczytno: Na wieczną służbę odszedł nasz kolega – policjant, młodszy aspirant Piotr Nowak
Młodszy aspirant Piotr Nowak odszedł na wieczną służbę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej zmarłego tragicznie funkcjonariusza pożegnali rodzina i przyjaciele, a także policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele administracji rządowej i kierownictwa polskiej Policji.
-
KWP / Szczytno: W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi - st. sierż. Piotra Nowaka z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjant zginął na służbie w wypadku drogowym, gdy wspólnie z kolegą z patrolu jechali radiowozem, żeby przeprowadzić kontrolę autobusu. Drugi z policjantów został ranny i trafił do szpitala. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.
-
Szczytno: Rowerowa sztafeta „Mundur na rowerze” wyruszyła ze Szczytna.
Chcą przejechać przez ponad 130 miast i pokonać ponad 6 tysięcy kilometrów. Wszystko po to, żeby pomóc rannym policjantowi i strażakowi. Do akcji „Mundur na rowerze” może dołączyć każdy. Szczycieńscy policjanci przyłączyli do grona rowerzystów, dla którzy jazda rowerem równoznaczna jest z pomaganiem innym.
-
Szczytno: Wybił koledze zęby bo… nie przepuścił na ulicy jego znajomej. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.
Kara pozbawienia wolności do 5 lat grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno, który w minioną niedzielę poturbował swojego kolegę. Jak ustalili policjanci poszło o to, że pokrzywdzony miał rzekomo nie przepuścić samochodem znajomej 25-latka. Teraz za swoje agresywne zachowanie 25-latek odpowie przed sądem.
-
Szczytno: Pracowali na miejscu pożaru samochodu ciężarowego.
Wczoraj w Świętajnie szczycieńscy policjanci oraz strażacy pracowali na miejscu pożaru samochodu ciężarowego. Jak ustalono powodem całkowitego spalenia kabiny pojazdu, był samozapłon silnika. Na szczęście 26-letni kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazdem przewożona była trzoda chlewna. Zwierzęta bez szkody zostały przeładowane do innego samochodu ciężarowego.
-
Szczytno: Pijany jechał ciągnikiem rolniczym
Jeden z mieszkańców gminy Dźwierzuty w poniedziałkowy wieczór został zatrzymany do kontroli przez szczycieńskich policjantów. Pijany jechał niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym, ignorując przy tym sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz bez obowiązkowej polisy OC
-
Szczytno: Dzielnicowi przeprowadzają gminne eliminacje Powiatowego Konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas”.
Policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzają gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas”. Konkurs jest inicjatywą którą zainaugurowali policjanci dzielnicowi i polega na propagowaniu wśród uczniów klas młodszych prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia człowieka. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca podczas Szczycieńskich Powiatowych Dni Dziecka.
-
Szczytno: Po wypiciu alkoholu wybrali rowery. Nie uniknęli kary grzywny.
Szczycieńscy policjanci ujawnili czterech nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy cykliści, w różnych odstępach czasowych, poruszali się po trasie Dębówko – Dźwierzuty. Niechlubnym rekordzistą był 38-latek, który poruszał się jednośladem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Na każdego z nietrzeźwych rowerzystów policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości po 500, - zł.