Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: O „Śnieżnym Dekalogu” podczas zorganizowanych, na górkach saneczkowych, lekcjach o bezpieczeństwie.

Co prawda ferie zimowe już za nami, jednak aura wciąż nam sprzyja. Zaśnieżone górki przyciągnęły dzieci, które aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej szczycieńskiej komendy, spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 6. W ramach tegorocznej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” sierż. Joanna Manelska opowiedziała dzieciom o trwającym konkursie plastyczno – filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog” oraz obowiązujących m.in. na górkach saneczkowych zasadach bezpieczeństwa.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem jego jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowbordu oraz Fundacja PZU. Osoby zainteresowane wzięciem udziału mają za zadanie zilustrować Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.  Głównym celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach, upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz zachęcanie do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

O ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i organizowanym konkursie pod nazwą „Śnieżny Dekalog” opowiedziała, w miniony piątek (22.01.21r.) uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 6, policjantka z zespołu profilaktyki społecznej szczycieńskiej komendy sierż. Joanna Manelska. Policjantka zorganizowała otwarte lekcję na górkach saneczkowych i łącząc przyjemne z pożytecznym przypomniała również uczniom o zasad bezpiecznego korzystania z czasu wolnego, zarówno w domu, jak i na podwórku.

Nie zabrakło również ostrzeżenia przed zbyt brawurowymi zjazdami, apelu o wzajemny szacunek, zwracaniu uwagi na innych uczestników saneczkowych szaleństw i zachowaniu zdrowego rozsądku podczas zimowych „wojen” na śnieżki. Sierż. Joanna Manelska przestrzegała również uczniów przed korzystaniem z dzikich lodowisk oraz przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują ich na drodze.

  • Policjantka podczas promowania akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
  • Policjantka na spotkaniu z uczniami Sp3.
  • O zasadach bezpieczeństwa z policyjnym profilaktykiem.
  • Policjantka w trakcie zajęć z uczniami SP6.
Powrót na górę strony