Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: "Bezpieczne Ferie Zimowe 2021" z policjantami szczycieńskiej „drogówki” w Kinderlandzie.

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w czasie trwających „Ferii Zimowych 2021” to zadania priorytetowe wszystkich funkcjonariuszy, a w szczególności tych, którzy, na co dzień pełnią służbę na drodze. W ramach prowadzonych działań profilaktycznych szczycieńscy policjanci odwiedzili dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kinderland. W trackie spotkania milusińscy dowiedziały się m.in. jak należy się ubrać, aby nie zmarznąć podczas zabawy na śniegu, być widocznym o zmierzchu, jakie zasady panują w czasie „wojny na śnieżki, jak wygląda kodeks narciarza i zwolennika sanek, gdzie można jeździć na łyżwach oraz jak zorganizować bezpieczny kulig.

W czwartek (14.01.21R.) parę minut po godzinie 10: 00 pod budynek Niepublicznego Przedszkola Kinderland w Szczytnie podjechał policyjny radiowóz. Z pojazdu wysiedli policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy, którzy zrobili przedszkolakom niespodziankę. Wszystko to za sprawą trwających w całym kraju „Ferii Zimowych 2021”. Funkcjonariusze opowiedzieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego korzystania z czasu wolnego podczas zimowego wypoczynku. Wizyta odbyła się w ramach działań zaplanowanych przez szczycieńskich policjantów, które mają na celu przygotować najmłodszych do aktywnego, ale zarazem rozsądnego korzystania  z ferii zimowych. Mundurowi przypomnieli również o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, wybieraniu odpowiednich miejsc do zabaw, a także przestrzegali przed ewentualnymi zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać. Wspólnie wypracowali również dekalog właściwych postaw, które pozwoli odpowiedni sposób zareagować w sytuacji zagrożenia.

Obecna na spotkaniu policjantka z zespołu, ds. profilaktyki społecznej opowiedziała również dzieciom o trwającym konkursie plastycznym na zilustrowanie Dekalogu FIS. Na potrzeby ten akcji utworzona została strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępny jest m.in. regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa, harmonogram działań realizowanych w ramach akcji, relacje z przebiegu projektu oraz inne informacje, które mogą być przydatne do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w górach i na stokach narciarskich.

W trakcie spotkania szczycieńscy policjanci przekazali najmłodszym również informację o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Została ona przygotowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Elementem projektu jest również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, skierowany na zilustrowanie Dekalogu FIS. Na potrzeby akcji została utworzona strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępny jest m.in. regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa, harmonogram działań realizowanych w ramach akcji, relacje z przebiegu projektu oraz inne informacje, które mogą być przydatne do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w górach i na stokach narciarskich.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zorganizowanym dla nich spotkaniu profilaktycznym. Nie zabrakło również pytań, które zadawali najmłodsi dotyczących służby, radiowozu, kajdanek i ścigania przestępców.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie milusińskich pracą funkcjonariuszy, mundurowi zaproponowali dzieciom kolejne spotkanie, które odbędzie się już po zakończeniu ferii zimowych.

 

 

 

  • Szczycieńscy policjanci rozdają dzieciom elementy odblaskowe.
  • Przedszkolaki zadają pytania policjantowi dotyczące pełnionej przez niego służby.
  • Wspólne zdjęcie przedszkolaków z funckjonariuszami szczycieńskiej komendy.
  • Wspólnie zdjęcie policjantów z Paniami przedszkolankami i dziećmi.
Powrót na górę strony