Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Program „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacja „Moja Komenda” - kontakt z Policją jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Przypomnieć należy, że w wyniku wprowadzonych zmian każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda".

Kolejną zmianą jest opracowywany przez każdego dzielnicowego plan działania priorytetowego dla danego rejonu służbowego. Co pół roku wspólnie z mieszkańcami tworzony jest harmonogram działań dzięki czemu każdy z nas ma wpływ na własne bezpieczeństwo.

Znaczącym ułatwieniem w kontaktach jest wdrożenie bezpłatnej aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Szybko znajdziemy tam informacje umożliwiające odnalezienie naszego dzielnicowego oraz najbliższej jednostki Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze, wręcz intuicyjna. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

 O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna. To dzielnicowi jako pierwsi rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad.

  

 

Powrót na górę strony