Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: W domu miał elektronarzędzia niewiadomego pochodzenia

Szczycieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali 34-latka podejrzanego o włamanie do garażu. Jak się okazało mężczyzna włamał się do pomieszczenia garażowego skąd ukradł elektronarzędzia. Dodatkowo w wyniku przeszukania mieszkania policjanci znaleźli amunicję na którą zatrzymany nie posiadał pozwolenia oraz inne przedmioty nie należące do niego, a których pochodzenia nie umiał wytłumaczyć.

W środę (09.01.2019r.) policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 34 - latka który w nocy (03/04.01.2019 r.) w gminie Pasym  włamał się do garażu. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Dodatkowo w wyniku przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli inne narzędzia, które nie stanowiły jego własności, a które częściowo pochodziły z włamania do garażu. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia pozostałych właścicieli zabezpieczonych przedmiotów. 

Za czyn który popełnił 34-latek, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodatkowo podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli również amunicję, na którą 34-latek mieszkaniec gm. Pasym nie posiadał pozwolenia. Jeżeli po otrzymaniu opinii z zakresu broni i amunicji potwierdzi się, iż jest to amunicja ostra i wymagane jest na nią pozwolenie to zostaną 34-latkowi przedstawione dodatkowe zarzuty.  

aw/kw