Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Awanturował się pod sklepem – był poszukiwany.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali wczoraj 47-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez prokuraturę rejonową. Mieszkaniec Szczytna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy wszczął awanturę z obsługą marketu na ulicy Pasymskiej. Po wylegitymowaniu awanturnika okazało się, że będzie miał on możliwość wypowiedzenia się w trakcie przesłuchania w prokuraturze. Wobec mężczyzny prowadzone jest bowiem postępowanie o naruszenie miru domowego.

Wczoraj wieczorem szczycieńscy policjanci zostali wezwani na interwencje do jednego z miejskich marketów, gdzie dwaj mężczyźni wszczęli awanturę z obsługą sklepu i oddalili się w nieznanym kierunku.

Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili wygląd mężczyzn i sprawdzili okolice sklepu aby ustalić ich tożsamość.

Funkcjonariusze postąpili bardzo słusznie, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli dwie osoby odpowiadające opisowi, i ich wylegitymowali.

Od legitymowanych czuć było silną woń alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania danych tychże osób okazało się, że jeden z nich 47-latek jest poszukiwany przez szczycieńską prokuraturę w związku z prowadzona tam sprawą o przestępstwo naruszenia miru domowego.

Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 47-latka, który miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu.

Został osadzony w policyjnej celi. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostaną z nich wykonane czynności w związku z postanowieniem prokuratora.