Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pamiętajmy, droga to miejsce gdzie ma być bezpiecznie.

Niestety zapomnieli o tym dwaj mężczyźni, wobec których szczycieńscy policjanci podejmowali wczoraj interwencje. Pierwszy z nich to nietrzeźwy rowerzysta, który jechał na swoim jednośladzie w Jedwabnie mimo, że w organizmie miał prawie trzy promile alkoholu. Drugi z mężczyzn to 46-letni mieszkaniec Grajewa, który w miejscowości Dąbrowy pędził z prędkością ponad 100 km/h. Obydwaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi. Natomiast 46-latkowi policjanci dodatkowo odebrali dokument prawa jazdy.

Chyba wszyscy życzylibyśmy sobie aby po wyjściu z domu bezpiecznie do niego powrócić. Tym samym oczekujemy, że droga, którą codziennie każdy z nas pokonuje będzie miejscem wolnym od nieprzewidzianych zdarzeń i nieszczęść.

 

Niestety, policjanci podczas służby wciąż spotykają osoby, dla których bezpieczna jazda to bardzo odległa wartość.

 

Tak było też wczoraj.

W Jedwabnie funkcjonariusze ujawnili 55-latka, który jechał rowerem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Z trudnością utrzymywał się na jednośladzie i tylko zbieg dobrych okoliczności sprawił, że nie wjechał jakiemuś kierowcy pod koła.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

 

W drugim przypadku, policjanci służby drogowej poddali w Dąbrowach kontroli drogowej 46-letniego kierowcę forda, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Tym samym „pirat drogowy” dopuścił się czynu, za który funkcjonariusze odebrali mu dokument prawa jazdy, nałożyli mandat karny i przyznali 10 punktów karnych.

 

Przy okazji tych informacji nieprzerwanie apelujemy do każdego uczestnika ruchu drogowego o rozwagę, przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach a przed wszystkim o uszanowanie zdrowia i życia wszystkich, który z dróg korzystają.