Szczytno: Występ chóru policyjnego w Szczytnie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Występ chóru policyjnego w Szczytnie

W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się koncert edukacyjno - patriotyczny pod tytułem „Bóg Honor Ojczyzna… 100 lat niepodległości Polski”. Koncert został wykonany przez Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Honorowy patronat nad koncertem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki.

Dzisiejszy (04.10.2018) koncert został przygotowany przez Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. W skład chóru wchodzą funkcjonariusze i pracownicy  Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

11 - go listopada upłynie 100 lat od chwili gdy Polska odzyskała niepodległość. To jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego kraju. 11 listopada 1918 roku  po ponad 100 latach niewoli spełniły się marzenia Polaków o wolnej Ojczyźnie. Nasi Rodacy żyjący w niewoli nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności a okres zaborów był dla nich prawdziwą lekcją patriotyzmu. W tym czasie nieodłącznym towarzyszem walki o wolność była również muzyka.

Wykonane przez Chór pieśni patriotyczne to jedynie cześć twórczości, którą wszyscy Polacy powinni znać. Najważniejsza jest jednak świadomość ich roli! Łączyły one naszych rodaków w trudnych momentach historii naszego kraju. Dodawały odwagi przed walką, budziły nadzieję w czasie emigracji, wychowywały młodzież... Miejmy nadzieję, że ich rola w przyszłości ograniczy się tylko do nauki miłości ojczyzny oraz będzie świadectwem bohaterstwa naszych rodaków.

Koncertu wysłuchali przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, związków kombatanckich oraz uczniowie szkół ogólnokształcących.

Dla wszystkich zgromadzonych gości była to doskonała lekcja patriotyzmu.

Ładowanie odtwarzacza...