Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Rozmawiali o tym jak unikać zagrożeń w podróży.

Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie policjanci spotkali się z nauczycielami wyjeżdżającymi za granicę w ramach programu Erasmus+. Zaproszeni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz z Wyższej Szkoły Policji, przedstawili kwestie dotyczące występowania i unikania w podróży zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Podinsp. Przemysław Wrzosek starszy wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego  Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz st. asp. Justyna Samsel – Hryszkiewicz policjantka dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, spotkali się wczoraj z paniami nauczycielkami z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie.

Policjanci odpowiedzieli na zaproszenie Pani Małgorzaty Folgi Dyrektora szkoły.

Nauczyciele, którzy w październiku tego roku wyjeżdżają do Niemiec i Holandii w ramach programu Erasmus+ poprosili o eksperckie wskazówki z zakresu rozpoznawania i unikania zagrożeń podczas pobytu w obcych krajach.

O rodzajach niebezpieczeństw na jakie mogą być ewentualnie narażone osoby przebywające w nieznanych dla siebie miejscach opowiedział podpis. Przemysław Wrzosek. Policjant w trakcie swojej prelekcji zaprezentował również wiele ważnych wskazówek jak należy zachować się w sytuacji trudnej, bądź takiej gdy turysta ma bezpośredni kontakt z osobami o odmiennej kulturze i zwyczajach.

Niezwykle ważną rzeczą, o której powiedzieli funkcjonariusze była ta dotycząca odpowiedzialnego i świadomego postępowania w okolicznościach potencjalnego ataku terrorystycznego.

Panie nauczycielki określiły spotkanie z policjantami jako bardzo potrzebne, ponieważ wiele informacji o jakich powiedzieli funkcjonariusze mogłyby wydawać się oczywiste to właśnie dlatego bagatelizowane. Natomiast przypomnienie o nich okazało się niezwykle ważne.