Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policyjne działania pn. „Alkohol i narkotyki”.

Wczoraj szczycieńscy policjanci realizowali działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja, która prowadzona jest cyklicznie ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy mogą znajdować się pod działaniem alkoholu, bądź też innego środka odurzającego. Tym samym praca funkcjonariuszy skierowana jest na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podczas wczorajszych działań skontrolowano 468 kierowców. Jeden z nich miał w organizmie niecałe pół promila alkoholu.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie realizowali wczoraj działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja, która prowadzona jest cyklicznie na drogach powiatu szczycieńskiego ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy mogą znajdować się pod działaniem alkoholu, bądź też innego środka odurzającego działającego podobnie.

Podczas wczorajszej służby szczycieńscy funkcjonariusze skontrolowali 468 kierowców. W tej dużej grupie znalazł się jeden mężczyzna, który jechał na podwójnym gazie. 37-letni mieszkaniec gminy Świętajno kierował dostawczym vw mając w organizmie prawie pół promila alkoholu. Policjanci odebrali mu uprawnienia do kierowania.

Wszystkie działania policjantów, które opierają się na sprawdzaniu stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców, mają jeden podstawowy cel. A mianowicie chcemy w ten sposób realnie zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.