Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: „Kręci mnie bezpieczeństwo” , policyjne działania w przedszkolu i na drodze.

W ciągu trwającego tygodnia szczycieńscy policjanci ruchu drogowego prowadzą intensywne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Inicjatywa, która jest już tradycją w pierwszych dniach roku szkolnego objęta jest programem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wizyta w szkołach i przedszkolach a także kontrole autobusów przewożących uczniów to zadania na jakich skupiają się funkcjonariusze.

W ramach prowadzonych działań policjanci odwiedzili Przedszkole Pod Topolą. Tam funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili spotkania ze wszystkimi grupami dzieci prezentując im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli także o obowiązku pilnowania się opiekunów.

Policjanci przeprowadzili także praktyczne zajęcia. Przedszkolaki przeszły przez przejście dla pieszych „na żywo” wykorzystując zdobytą wiedzę.

Ale nadzór funkcjonariuszy to nie tylko pogadanki, to przede wszystkim kontrole drogowe, które mają zapewnić bezpieczne dotarcie do szkoły i powroty do domów.

Dlatego też kontrole autobusów przewożących uczniów to norma w najbliższym czasie.

Niestety stan techniczny niektórych pojazdów pozostawia wiele do życzenia. Braki jakie posiadają autokary spowodowały, że w kilku przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów do czasu naprawienia stwierdzonych w nich usterek.