Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policja przypomina – nie pozostawiaj otwartego samochodu

Szczycieńscy policjanci przypominają kierowcom, aby nie pozostawiali samochodów bez uprzedniego zamknięcia wszystkich drzwi. O tym, jakże ważnym fakcie, najwidoczniej zapomnieli dwaj panowie, którzy wczorajszej doby zorientowali się, że przez tylne drzwi ktoś do ich pojazdów wszedł, spenetrował je i ukradł rzeczy należące do właścicieli aut.

Nawet krótkie odejście od samochodu, chwila na załatwienie jakiejś ważnej sprawy czy też przekonanie, że nikt nie zainteresuje się samochodem może okazać się złudne.

Osobom, które szukają okazji do kradzieży wystarczy często moment czasu aby dokonać penetracji auta.

Tak tez było minionej doby, kiedy to w Szczytnie najpierw na ulicy Spacerowej a kilka godzin później na ulicy Andresa, właściciele samochodów zorientowali się, że przez nie zamknięte tylne drzwi bagażnika nieustaleni sprawcy weszli do ich aut i ukradli różne przedmioty. Pendrivy, wiertarka i spodnie dresowe, to rzeczy które przydały się złodziejom.

 

 

Tą prośbę kierujemy również w stronę właścicieli rowerów. Jednoślady, które są pozostawiane bez opieki, nadzoru wzrokowego ale przede wszystkim bez należytego zapięcia, powoduje, że stają się łatwym łupem dla szabrowników.

Rowery, które jeżdżą po naszych drogach, są coraz atrakcyjniejsze i przez to stanowią łakomy kąsek dla osób z przestępczymi zamiarami.

 

Policjanci przypominają aby dbając o własne dobro, każdy w należyty sposób zabezpieczał swoje mienie.