Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Z dwoma promilami na wspomaganiu kierowała skodą Felicją.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 grozi 54-letniej mieszkance województwa mazowieckiego. Szczycieńscy policjanci zatrzymali kobietę wczoraj wieczorem na trasie Janowo – Szczytno gdy, mając dwa promile alkoholu kierowała skodą Felicją. Jak powiedziała przebywa na naszym terenie rekreacyjnie i nie ma tu żadnych znajomych. 54-latka noc spędziła w policyjnej celi. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Szczycieńscy policjanci podejmowali wczoraj wieczorem interwencję wobec nietrzeźwej 54-latki. Funkcjonariusze patrolując trasę Janowo – Szczytno na odcinku krajowej drogi 58, zauważyli skodę Felicję, która najdelikatniej mówiąc nie trzymała się linii prostej na jezdni.

Podejrzenie policjantów, że z kierowcą może się coś dziać, było jak najbardziej słuszne.

Po zatrzymaniu auta do kontroli i po sprawdzeniu kierującej, funkcjonariusze stwierdzili, że 54-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego ma w organizmie dwa promile alkoholu.

Kobieta tłumaczyła się, że przebywa na naszym terenie rekreacyjnie i chciała sobie pojeździć.

Policjanci zatrzymali kierującą i osadzili  policyjnej celi.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które zagrożone jest kara pozbawienia wolności do 2 lat a także zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.