Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Tytuł najlepszego „Patrolu Roku 2017” zdobyli szczycieńscy policjanci

Wczoraj w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pn. „Turniej Par Patrolowych Patrol Roku 2017”. W szranki stanęło 19 par patrolowych reprezentujących wszystkie powiaty naszego regionu. Po dwóch dniach konkursowych zmagań wyłoniono zwycięzców. Szczycieńscy policjanci st. sierż. Bartosz Kaszubowski i sierż. Rafał Orzoł zajęli I miejsce na podium. Reprezentować będą garnizon warmińsko – mazurski w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

Do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w środę (21.06.2017) przyjechało 19 par patrolowych reprezentujących wszystkie powiaty naszego regionu. 38 policjantów, na co dzień patrolujących nasze ulice, stanęło do rywalizacji w rozgrywanym
w obiektach WSPol turnieju par patrolowych - zwanym przez uczestników żartobliwie "czarem par". Komendę Powiatowa Policji w Szczytnie reprezentowali:

     St. sierż. Bartosz Kaszubowski służbę w Policji rozpoczął w 2011 roku. Po ukończeniu szkolenia zawodowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie służył w Komisariacie Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie. Od 2016 roku pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym i Ruchu Drogowego.  Policjant czas wolny lubi spędzać aktywnie, jeździ na rowerze i systematycznie uczęszcza na siłownię. Pasjonują go również sporty wodne, motoryzacja i lotnictwo.

 

    Sierż. Rafał Orzoł przygodę z Policją rozpoczął w roku 2012. Po ukończeniu szkolenia zawodowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie służył w Oddziałach Prewencji Policji w Piasecznie. Od października 2016 roku pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym  i Ruchu Drogowego. Czas wolny najchętniej spędza z najbliższą rodziną. Ulubiony sport to piłka nożna. W każdej wolnej chwili aktywnie uczestniczy w lokalnych rozgrywkach piłkarskich. Policjant znajduje również czas na doskonalenie umiejętności  z elementów sztuk walk i technik obezwładniania na matach sportowych.

 

Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych oraz oddziałów prewencji policji, rywalizowali w pięciu konkurencjach.

Pierwszą z nich było pokonanie policyjnego toru przeszkód i strzelanie sytuacyjne  z broni palnej. Następnie funkcjonariusze prezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomoc, taktyk i technik interwencji oraz wiedzy zawodowej.

Drugi dzień poświęcony był sprawdzeniu umiejętności z zakresu przeprowadzania policyjnych interwencji.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną.  Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

Bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

 

I miejsce –  st. sierż. Bartosz Kaszubowski i sierż. Rafał Orzoł – KPP Szczytno

II miejsce – KPP Nowe Miasto Lubawskie

III miejsce – KMP Elbląg

 

St. sierż. Bartosz Kaszubowski i sierż. Rafał Orzoł okazali się także najlepsi w klasyfikacji „Najlepszy Patrol Policji” w kat. - Przeprowadzanie Interwencji Policyjnej” oraz „Najlepszy Patrol Policji” w kat. „Strzelanie Sytuacyjne”.

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą garnizon warmińsko - mazurski w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się we wrześniu.

Na koniec zwycięzcom  pogratulował i wręczały nagrody I Zastępca Komendanta w Wojewódzkiego Policji w Olsztynie  - Arkadiusz Sylwestrzak oraz  życzył im powodzenia  podczas codziennej służby a reprezentantom garnizonu na Ogólnopolskich Zawodach samych sukcesów  i oczywiście zajęcia miejsca na podium.  Dla trzech najlepszych policjantów ruchu drogowego w regionie Komendant Wojewódzki Policji  w Olsztynie ufundował także nagrody pieniężne.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek,  oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Szczytno nadkom. Arkadiusz Napiórkowski pogratulowali zwycięzcom dotychczasowych osiągnięć i życzyli dalszych sukcesów w życiu zawodowym  i prywatnym.