Szczytno: Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – odbyło się seminarium naukowo-praktyczne pn. „Bezpieczeństwo wakacyjne na Warmii i Mazurach”
Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym na terenie powiatu szczycieńskiego, to priorytet dla wszystkich służb i instytucji za to odpowiedzialnych. Aby wspólne działania były jak najbardziej skuteczne przedstawiciele Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zorganizowali seminarium naukowo-praktyczne pn. „Bezpieczeństwo wakacyjne na Warmii i Mazurach”.
Wczoraj w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się seminarium naukowo- praktyczne pn. „Bezpieczeństwo wakacyjne na Warmii i Mazurach” w ramach cyklu spotkań ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorami przedsięwzięcia byli przedstawiciele Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
Celem seminarium było omówienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem wakacyjnym na Warmii i Mazurach oraz wskazanie środków i sposobów eliminacji zidentyfikowanych zagrożeń.
Podczas spotkania głos zabrali: podinsp. Robert Paś z ZPB BW WSPol, Naczelnik Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego KPP Szczytno nadkom. Arkadiusz Napiórkowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Szczytno podkom. Piotr Korczakowski, dzielnicowy gminy Szczytno st. sierz. Grzegorz Licki, sierż. Agata Mendelewska – policjantka z Ogniwa Wodnego KPP Szczytno, sierż. Izabela Głowacka z zespołu ds. profilaktyki społecznej KPP Szczytno, Komendant Straży Miejskiej Pan Janusz Gutowski, mł. bryg Zbigniew Stasiłojć z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz Pani Ewa Kowalska z Sekcji Higieny Szkolnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie.
Podczas spotkania omówiono współpracę realizowaną pomiędzy służbami oraz przedstawiono główne kierunki działań na rok 2017 w kontekście zabezpieczenia letniego wypoczynku.
Szczycieńscy policjanci zaprezentowali również ideę funkcjonowania interaktywnego narzędzia w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji czyli aplikację „Moja Komenda”.