Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zakończył się pierwszy w tym roku kurs aspirancki w garnizonie warmińsko-mazurskim
Po czterech tygodniach zakończyło się pierwsze w tym roku w garnizonie warmińsko-mazurskim szkolenie zawodowe aspiranckie. W kursie wzięło udział 48 funkcjonariuszy z regionu. Zdany pozytywnie egzamin końcowy pozwoli im awansować na wyższy stopień służbowy. Z uczestnikami kursu na jego zakończenie spotkał się insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie i pogratulował wszystkim pozytywnego zdania kursu.
-
Szczytno: Przedszkolaki z Przedszkola „Jasia i Małgosi” w Kamionku odwiedziły szczycieńską jednostkę
Zawód policjanta jest interesującym zawodem, zwłaszcza dla najmłodszych. Dlatego policjanci chętnie zapraszają przedszkolaki i uczniów do zwiedzania Komendy. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaki z Przedszkola „Jasia i Małgosi” w Kamionku. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie oraz o zadaniach realizowanych przez policjantów. Nie zabrakło również zwiedzania terenu jednostki i prezentacji policyjnego radiowozu.
-
Szczytno: Synowie znęcali się nad swoimi matkami. Oboje ponieśli konsekwencje swoich czynów
Stosowanie przemocy wobec osób najbliższych wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi dla sprawców. Skutki fizyczne i psychiczne tego procederu odczuwają także osoby dotknięte tym zjawiskiem. Policja oraz inne instytucje prowadzą działania mające na celu przeciwdziałanie takim zdarzeniom. Apelujemy do osób dotkniętych przemocą, ich najbliższych i świadków, aby powiadamiać odpowiednie służby i instytucje o takich zjawiskach.
-
Szczytno: Policyjne podsumowanie minionego weekendu na szczycieńskich drogach
Podczas minionego weekendu każdy z nas mógł zauważyć zwiększony ruch na drogach naszego powiatu, który wiązał się z przygotowaniami i wyjazdami na zbliżający się przedłużony weekend „majówkowy”. Policjanci ze Szczytna obsługiwali kilka zdarzeń drogowych, a także wyeliminowali z ruchu drogowego aż trzech kierowców, którzy nie zastosowali się do obowiązujących limitów prędkości.
-
Szczytno: Podinsp. Jakub Sylwestrzak podziękował Panu Kamilowi Rafałowiczowi za obywatelską postawę
Znalezienie sporej sumy pieniędzy i przekazanie ich właścicielowi jest czynem wartym uwagi. Dlatego Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Jakub Sylwestrzak zaprosił uczciwego znalazcę do Komendy. Pan Kamil Rafałowicz odnalazł gotówkę w kwocie 1300 złotych, którą od razu przekazał funkcjonariuszom. Dzięki niemu zguba powróciła do rąk właściciela.
-
Szczytno: Zarzut popełnienia przestępstwa dla mieszkańca gminy Świętajno
Mieszkaniec gminy Świętajno wkrótce stanie przed sądem i poniesie konsekwencje swojego zachowania, które nie było zgodne z prawem. Mężczyzna wybił szybę w samochodzie należącym do mieszkańca powiatu mrągowskiego.
-
Szczytno: Nie podobało mu się, że jego brat oglądał telewizję, więc zadzwonił po Policję - sprawę rozpatrzy sąd
Sąd Rejonowy w Szczytnie rozpatrzy sprawę bezpodstawnego wezwania Policji przez mieszkańca gminy Szczytno. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił, że jego nietrzeźwy brat awanturuje się. Prawdziwa wersja zdarzeń była zupełnie inna. Zgłaszający zadzwonił po Policję, ponieważ nie podobało mu się to, że jego brat ogląda telewizję.
-
Szczytno: Młodzież ze Szczytna zmierzyła się z konkurencjami turnieju motoryzacyjnego
Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie w środę uczniowie ze szczycieńskich szkół ponadpodstawowych zmierzyli się z konkurencjami wymagającymi wiedzy z zakresu przepisów w ruchu drogowym, umiejętności jazdy motorowerem oraz udzielania pierwszej pomocy. Zespół Sędziowski, w którego składzie znajdował się Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, wyłonił zwycięską drużynę.
-
#SuperDzielnicowy 2025! Zbliżamy się do finału! Ostatnia szansa na nagrody!
Jeszcze tylko przez tydzień można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, organizują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
-
Motocyklem bezpiecznie do celu
Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. Wraz z nadejściem wiosny na trasy wyruszyły także policyjne patrole motocyklowe, aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Jak bezpiecznie przejeździć sezon motocyklowy? Na te i inne pytania w przygotowanym spocie odpowiedzieli olsztyńscy policyjni motocykliści.