Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjantka odwiedziła przedszkolaków z "Akademii Malucha" w Wielbarku
W ramach tygodnia tematycznego poświęconego różnym zawodom, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Malucha” w Wielbarku spotkały się z funkcjonariuszką Policji. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w podróży i podczas wakacji, a także miały okazję usłyszeć sygnały policyjnego radiowozu.
-
Harcerki z wizytą w szczycieńskiej komendzie
To nie była kolejna rutynowa kontrola obozu harcerskiego – tym razem to harcerki odwiedziły policjantów. Spotkanie w komendzie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, poznania tajników służby, zobaczenia z bliska, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz zasadach naboru do służby.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość" w powiecie szczycieńskim
Policjanci ze Szczytna przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu poprzez wzmożone kontrole trzeźwości. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 788 osób. Niestety, mimo apeli o rozwagę, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierowców. Jednemu z nich zatrzymali prawo jazdy.
-
Stop Agresji Drogowej
Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów policjantów. Elektroniczna skrzynka „Stop Agresji Drogowej” umożliwia poinformowanie funkcjonariuszy każdemu, kto zarejestrował rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to narzędzie, które przyczynia się do eliminowania piratów drogowych stwarzających zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.
-
Od 106 lat pomagamy i chronimy
Z okazji 106. rocznicy powołania Policji Państwowej, 24 lipca 2025 r. o godzinie 12.00 na terenie Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Policji.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Święta Policji.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń składa życzenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, pracownicom i pracownikom Policji, policyjnym emerytom i rencistom oraz przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
-
Właśnie trwa połączenie w sprawie zaginionego dziecka
Średnio co 4 godziny w Polsce dochodzi do zaginięcia dziecka. Za każdą taką sytuacją kryje się rodzina, która właśnie przeżywa najgorszy moment swojego życia. Właśnie teraz ktoś z nich dzwoni na infolinię i szuka pomocy. Właśnie teraz, na ekranach w całej Polsce, pojawił się komunikat: „Właśnie trwa połączenie w sprawie zaginionego dziecka”.
-
Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie warmińsko-mazurskim oraz nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku
Święto Policji obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy, na mocy której 24 lipca 1919 roku powołano do życia Policję Państwową. W tym roku ma też wyjątkowy wymiar, ponieważ obchodzone jest 100-lecie kobiet w Policji. Giżycko było tegorocznym gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączonych z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. Uroczystość była okazją, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.
-
Uroczyste podsumowanie XVIII edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Jak co roku, tuż przed Centralnymi Obchodami Święta Policji w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, 22 lipca 2025 r. odbyło się uroczyste spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” z I zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romanem Kusterem. Podczas spotkania laureatom towarzyszyli przełożeni oraz komendanci wojewódzcy i stołeczny Policji, a także kapelani policyjni.