Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szczytno: Kolejne ofiary cyberprzestępców
Do szczycieńskich policjantów zgłosiły się osoby, które padły ofiarami oszustów działających na portalach sprzedażowych oraz na rynku kryptowalut. Mężczyzna i dwie kobiety stracili swoje oszczędności. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi, bo przestępcy posługują się różnymi legendami, ale ich cel jest jeden. Chodzi o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi urządzenia i dzięki niej zdobyć dane do konta bankowego. Przy pomocy aplikacji zdalnego pulpitu przestępcy przejmują całkowitą kontrolę nad danymi, a następnie w dowolny sposób zarządzają kontem swojej ofiary – kradną oszczędności, a nawet zaciągają kredyty.
-
Szczytno: Wypadek na krajowej 59 w miejscowości Lipniak. Trzy osoby przetransportowane do szpitali
Szczycieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (03.05.2023r.) na drodze krajowej nr 59, w miejscowości Lipniak. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali.
-
Szczytno: Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego
Policjanci ruchu drogowego ze szczycieńskiej komendy nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden wsiadł za kierownicę motoroweru mając w organizmie ponad promil alkoholu, a drugi przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h.
-
Szczytno: Zatrzymany za posiadanie amfetaminy
W trakcie wykonywania czynności służbowych szczycieńscy kryminalni ustalili osobę, która może posiadać narkotyki. Zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu miał amfetaminę. Za posiadanie środków psychotropowych grozi mu do 3 lat więzienia.
-
Szczytno: Ukradł metalowe elementy i sprzedał je na skupie złomu. Odpowie za popełnione przestępstwo
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 49-letniego mieszkańca Szczytna, który dokonał kradzieży elementów metalowych z posesji na terenie miasta. Wraz ze skradzionym łupem udał się do jednego ze skupów złomu i tam go sprzedał. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
-
Szczytno: Majówkowy weekend na drogach powiatu szczycieńskiego. Póki co jest on bezpieczny
Kilka kolizji i dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy ponieśli już konsekwencje swojej brawurowej jazdy. Tak wygląda dotychczasowy bilans majówki na drogach powiatu szczycieńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków pasujących na drodze.
-
Szczytno: Kolejny poszukiwany w rękach szczycieńskich policjantów
W minionym tygodniu szczycieńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, którego listem gończym poszukiwał Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna ten został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary.
-
Szczytno: Współpraca z rodzicami i nauczycielami na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie spotkali się z rodzicami i nauczycielami uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dźwierzutach. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z rodzicami o bezpiecznym korzystaniu z Internetu przez ich pociechy oraz o różnego rodzaju środkach odurzających. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.
-
Szczytno: Poszukiwana nieletnia zatrzymana przez dzielnicowego
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Wielbarku dokonał zatrzymania nieletniej, która poszukiwana była na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Szczytnie III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Okazało się, że nieletnia nie powróciła do zakładu poprawczego w wyznaczonym terminie po udzielonej przepustce.
-
Policjanci przygotowani do majówki i służby na wodach
Jak co roku, gdy jedni przygotowują się do realizacji majówkowych planów na długi weekend, drudzy, a wśród nich przede wszystkim policjanci, planują jak zadbać o bezpieczeństwo tych pierwszych. Na drogi wyjedzie więcej patroli i będzie więcej kontroli. Pierwsze służby w tym roku będą pełnione też na wodach, w związku z początkiem sezonu żeglarskiego i osób, które majówkę postanowią spędzić nad jeziorami. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa! Zadbajmy o nie razem!