Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szczytno: Podsumowanie lipcowego weekendu na szczycieńskich drogach
Sezon letni to czas, kiedy na drogach pojawia wzmożony ruch pojazdów. Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zatrzymują i eliminują z ruchu tych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 80 km/h. Dodatkowo wyeliminowali z ruchu drogowego 59-latka, który wsiadł za kierownicę na zakazie. Funkcjonariusze pracowali też na miejscu kilku zdarzeń drogowych.
-
#DzielnicaBEZstrachu – nowe wakacyjne zadanie
Już dziś, w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji i Telewizji Puls pn. #DzielnicaBEZstrachu rozpoczyna się nowy konkurs poświęcony tematyce bezpieczeństwa. Polacy mieli już okazję wybrać swojego SuperDzielnicowego 2023, a teraz, w sezonie letnim, będą mogli wziąć udział w kolejnym konkursie, dając ponieść się wodzom swojej fantazji.
-
Alkohol i woda to niebezpieczne połączenie
Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, szczególnie w połączeniu z alkoholem.
-
Bezpieczne wakacje – bezpieczny motocyklista
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu. W podróż wyruszą też motocykliści. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i życzliwość na drodze.
-
Szczytno: Kolizja w Olszynach – sprawca miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie
Wczoraj szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej na drodze krajowej nr 53 w miejscowości Olszyny. Kierowca peugeota uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu renault. W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni sprawca zdarzenia miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci nałożyli mandat na 26-latka i zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
-
Bezpieczna jazda quadem
Jazda quadem może być przyjemnością. Z tego typu pojazdów mogą korzystać podczas letniego wypoczynku osoby, które ukończyly 14 lat. Do bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z tych pojazdów potrzebne są jednak odpowiednie uprawnienia, doświadczenie oraz umiejętności.
-
Wakacyjne oszustwa – (Nie)bezpieczne płatności
Wakacje to czas, w którym większość z nas marzy o odpoczynku i relaksie. Wreszcie możemy odpocząć od pracy, nauki oraz codziennych obowiązków. W tym okresie często realizujemy więcej transakcji płatniczych i na wyższe kwoty, w poszukiwaniu hoteli, biletów lotniczych czy też dokonujemy zakupów online. To stwarza cyberprzestępcom więcej możliwości przeprowadzenia różnego rodzaju oszustw finansowych.
-
ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa
Wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów są czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami wiążą się jednak też z zagrożeniami w ruchu drogowym. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
-
Szczytno: Poszukiwany listem gończym za spowodowanie wypadku zatrzymany przez szczycieńskich kryminalnych
Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 52-latka poszukiwanego listem gończym, który 7 lat temu spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się 2 lata. 52-Latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 3 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności.
-
Szczytno: 30 drobnych kradzieży sklepowych wartych łącznie prawie 1,5 tys. złotych. 73-Latka odpowie za przestępstwo
Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów z wydziału kryminalnego ze szczycieńskiej komendy, kobieta odpowiedzialna za liczne kradzieże, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 73-letnia kobieta dokonała 30 drobnych kradzieży. Mieszkanka Szczytna usłyszała już zarzut. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.