Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szczytno: Pięć osób poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych
Ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości jest dla niektórych metodą uniknięcia odpowiedzialności za popełnione czyny. Jak pokazują policyjne statystyki ujawnienie osób poszukiwanych to tylko kwestia czasu. Przekonały się o tym kolejne osoby, które zostały ujawnione przez szczycieńskich policjantów. To aż 5 osób, które poszukiwane były listami gończymi.
-
Bezmyślny 41-latek zatrzymany po pościgu
Zaczęło się od zgłoszenia od odpowiedzialnego świadka, że osobówką może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci ze Szczytna szybko go namierzyli, jednak mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Rozpoczął się pościg, który zakończył się w lesie na terenie gminy Wielbark. Kierowca próbował potrącić autem policjantów, zmuszając ich do wykorzystania broni służbowej. Padły strzały, po których nikt nie ucierpiał, a mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
-
Szczytno: "Świeć przykładem - Noś odblaski" – Pokieruj życiem swoim i innych! Pieszo-rowerowa akcja odblaskowa szczycieńskich policjantów.
Szczycieńscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję promującą bezpieczeństwo na drogach pod hasłem „Świeć przykładem - Noś odblaski", w związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków, który przypada 1 października. Tym razem ich uwaga skupiła się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, którzy również w okresie jesiennym stanowią jedną z liczniejszych grup, widocznych na drogach. Funkcjonariusze podczas działań informowali o prawach i obowiązkach pieszego, a także sprawdzali czy rowerzyści poruszający się swoimi jednośladami wyposażyli je odpowiednio. Tym, którzy pomyślnie przeszli „kontrolę”, mundurowi wręczali elementy odblaskowe.
-
#JestemTuCZEKAM – co zrobić, aby zapobiec zaginięciu seniora?
Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom.
-
Szczytno: Po alkoholu jechał motorowerem, miał przy sobie narkotyki
Szczycieńscy policjanci skontrolowali kierującego motorowerem, który poruszał się na terenie miasta. Okazało się, że mężczyzna wybrał się w podróż, mimo ponad jednego promila alkoholu krążącego w jego organizmie. Ponadto okazało się, że 41-latek miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.
-
Szczytno: Zarzuty dla posiadaczy narkotyków
Szczycieńscy policjanci w miniony weekend ujawnili dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje prawnie zabronione. Zatrzymani zostali 25-letni i 30-letni mieszkańcy Szczytna. Jeden z ich był również osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy. Obaj zostali zatrzymani, a za popełnione przestępstwa usłyszeli już zarzuty.
-
Szczytno: Kolejny nieodpowiedzialny kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego
Kierująca wsiadła do auta „na podwójnym gazie” i zakończyło się to spowodowaniem zdarzenia drogowego, osadzeniem w policyjnej celi i oczekiwaniem na sprawy w sądzie. Mieszkanka Gminy Dźwierzuty doprowadziła do kolizji kierując pojazdem marki Opel. Policjanci ujawnili, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
-
Szczytno: Nie bądź radosnym „klikaczem”!
Jedną z zasad zachowania bezpieczeństwa w przestrzeni wirtualnej jest zachowanie ostrożności i powściągliwość w zawieraniu jakichkolwiek transakcji przez Internet. W miniony weekend kolejne trzy osoby, które nie zastosowały tych zasad straciły swoje oszczędności. Jeden ze zgłaszających stracił 1 000 złotych, podając kody BLIK, kobieta straciła 6 800 złotych, a trzecia osoba - mężczyzna stracił ponad 700 złotych.
-
Szczytno: Podsumowanie zdarzeń drogowych minionego weekend
Za nami kolejny weekend. Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze.
-
22 września DZIEŃ BEZ SAMOCHODU [spot polskiej Policji]
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku.