Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Przejażdżka Skodą Superb zakończyła się dla 27 i 24-latka osadzeniem w policyjnej celi.

Posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem amfetaminy i złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Niebawem z takich zarzutów przed sądem będzie tłumaczył się 27-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyzna „wpadł” w ręce szczycieńskich kryminalnych podczas rutynowej kontroli drogowej. Na domiar złego przewoził w pojeździe 24-latka. Jak się okazało ten również znajdował się pod działaniem substancji zabronionych. Na tym ich przejażdżka Skodą Superb zakończyła się. Zostali zatrzymali i noc spędzili w policyjnej celi.

W miniony piątek (07.05.21r.) tuż przed godziną 23:00 w miejscowości Grom w gminie Pasym, szczycieńscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Skoda. Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec gminy Wielbark, a na miejscu pasażera 24-latek, mieszkaniec gminy Pasym. Obaj mężczyźni na widok szczycieńskich funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. Mundurowi mając podejrzenie, że mogą oni posiadać przy sobie substancje zabronione, dokonali przeszukania odzieży wierzchniej 27 i 24-latka oraz pojazdu, którym się poruszali. W trakcie wykonywanych czynności w Skodzie zabezpieczyli substancje psychoaktywne w postaci amfetaminy. W związku z powyższym kierujący został podany badaniu na zawartość ewentualnych narkotyków w organizmie. Wynik jednoznacznie wskazał, że znajduje się on pod działaniem amfetaminy. Ponadto w trakcie prowadzonej kontroli drogowej szczycieńscy policjanci ustalili, że 27-latek posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

Zarówno 27-latek jak i jego o 3 lata młodszy kolega zostali zatrzymani i osadzeni  w policyjnej celi. Obaj mężczyźni usłyszą zarzut posiadania nielegalnych substancji. Natomiast 27-latek, kierowca Skody, odpowie również za kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadząca pojazd mechaniczny podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo prawomocnego sądowego zakazu stanowi przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego i zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto kierowcy grozi kolejny zakaz prowadzenia pojazdów. Maksymalny okres orzeczenia może obowiązywać go nawet do lat 15.

 

 

Powrót na górę strony