Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dzielnicowe rady na zimowe eskapady

Szczycieńscy policjanci kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęcony bezpieczeństwu w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Tym razem dzielnicowy asp. szt. Paweł Ślubowski wraz z sierż. Izabelą Cyganiuk spotkali się z dziećmi spędzającymi ferie w Świetlicy Wiejskiej w Dźwierzutach.

Wczoraj dzielnicowy gminy Dźwierzuty asp. szt. Paweł Ślubowski wspólnie z policjantka z zespołu ds. profilaktyki sierż. Izabelą Cyganiuk odwiedzili uczniów spędzających aktywnie czas wolny od zajęć szkolnych w Świetlicy Wiejskiej w Dźwierzutach. Nie było to tradycyjne spotkanie gdyż tym razem to dzieci opowiadały funkcjonariuszom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Ogromną niespodzianką okazały się również przygotowane przez nich prace ilustrujące sposoby na bezpieczne spędzenie czasu wolnego w czasie ferii zimowych.

 

 

Policjanci docenili zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość najmłodszych wręczając im nagrody. Natomiast Pani Beatka Lipska, która odpowiedzialna jest za organizację wypoczynku dzieci przygotowała dla nich słodkości.

Na zakończenie dzielnicowy asp. szt. podsumował wszystkie wspólnie wypracowane rady na zimowe eskapady:

  • Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze. Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.
  • Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
  • Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
  • Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
  • Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
  • Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
  • Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie.
  • Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
  • Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

W trakcie zajęć policjanci poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i na nartach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

Powrót na górę strony