Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pamiętajmy - za psa odpowiada jego właściciel

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!

Policjanci apelują do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednią opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń, aktualne szczepienia ochronne, a także o obowiązku korzystania ze smyczy oraz kagańca podczas spacerów z psem. 

W środę (08.01.2020 r.) około godziny 16:30 w miejscowości Pasym biegający bez opieki pies wbiegł na drogę doprowadzając do zderzenia z samochodem. Właściciel psa został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Również tego samego dnia około godziny 20:30 w miejscowości Kamionek, gmina Szczytno pies wykorzystując awarię bramy wjazdowej wybiegł z terenu posesji i zaatakował innego psa.

Z kolei wczoraj (09.01.2020 r.) po godzinie 12:00 w Szczytnie kobieta z dzieckiem w wózku  oraz psem, którego trzymała na smyczy została zaatakowana przez 2 luzem biegające psy. Na szczęście, ani jej ani dziecku czy też psu nic się nie stało. Właściciel psów za niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu psów został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny.

Policjanci przypominają, aby każdorazowo zgłaszać obecność agresywnych, wałęsających się, bezpańskich psów oraz przypadki pogryzień na Policję i Straż Miejską. W tym celu zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie możemy zaznaczyć kategorię „wałęsające się bezpańskie psy”.

Powrót na górę strony