Szczytno: Nietrzeźwy za kierownicą to zawsze zagrożenie dla innych uczestników drogi
Policjanci nie ustają w walce z bezmyślnością kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownice swoich pojazdów. Coraz częściej są wspierani przez świadków, którzy informują policjantów o nietrzeźwych kierowcach, albo sami próbują uniemożliwić im dalszą jazdę. Dzięki skutecznej reakcji odpowiedzialnego świadka zatrzymany został m.in. 32-latek w Szczytnie, który za kierownicę auta wsiadł mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano również kierującego audi, który „wydmuchał” prawie 1,4 promila alkoholu.
W piątek (06.12.2019 r.) około godziny 17:30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w Szczytnie w okolicy ogródków działkowych niedaleko ulicy Kochanowskiego świadek zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia mężczyzny. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 32-letni kierowca auta miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Szczytno został zatrzymany. Dodatkowo podczas interwencji okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownice, gdyż posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez szczycieński sąd.
Z kolei wczoraj (08.12.2019 r.) w Wielbarku na ulicy Dworcowej patrol prewencji ze szczycieńskiej komendy zatrzymał do kontroli kierującego audi, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. 28-latek miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wielbark został zatrzymany.
Za kierowanie pojazdem silnikowym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za popełnienie tego przestępstwa niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.