Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Nietrzeźwy, a do tego przekroczył dozwoloną prędkość jazdy

Do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa może grozić 23-latkowi oraz 25-latkowi, którzy zostali zatrzymani przez policyjne patrole, gdy po pijanemu kierowali samochodem. Jeden miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i do tego przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h, drugi natomiast miał ponad 0,5 promila alkoholu. Oboje staną przed sądem.

Wczoraj (13.11.2019 r.) parę minut po godzinie 18:00 szczycieńscy policjanci ruchu drogowego w Rozogach na ulicy Warszawskiej zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem w związku z przekroczeniem przez niego w obszarze zabudowanym dozwolonej prędkości jazdy o 26 km/h. Gdy policjanci podeszli do kierującego wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 23-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie dokument prawa jazdy oraz uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy mieszkańca gminy Rozogi ukarali mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Z kolei tego samego dnia, przed godziną 19:00 na trasie Spychowo-Kolonia policjanci szczycieńskiej jednostki interweniowali w stosunku do kierującego oplem, który prowadził pojazd znajdując się również w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do tego okazało się, że 25-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od października 2018 r. do stycznia 2020 r. Jak wynikało z rozmowy z 25-letnim mieszkańcem gminy Spychowo chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną wjechał do przydrożnego rowu.  O zdarzeniu tym poinformował policję inny uczestnik ruchu drogowego, który widział przedmiotowy pojazd w rowie.

Teraz obaj kierujący za swoje czyny – prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Dodatkowo kierujący oplem odpowie za naruszenie zakazu sądowego za co może grozić mu 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony