Szczytno: Informacje od obywateli przyczyniły się do zatrzymania nietrzeźwych kierujących
Postawą godną naśladowania wykazali się uczestnicy ruchu drogowego, którzy widząc innych kierujących poruszających się po drodze „wężykiem” powiadomili o tym policję. Kierujący oplem zatrzymany za miejscowością Tylkowo miał ponad 2 promile alkoholu natomiast kierujący w Szczytnie mercedesem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
W piątek (10.05.2019 r.) po godzinie 10.00 policjanci szczycieńskiej jednostki policji w miejscowości Marksewo zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego mieszkańca Szczytna. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący renault miał w organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Wczoraj natomiast o godzinie 05.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierującym oplem, który na trasie Szczytno - Olsztyn poruszał się całą szerokością jezdni. Skierowani na miejsce policjanci za miejscowością Tylkowo, gmina Pasym zauważyli opisany pojazd, który zatrzymali do kontroli. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący 48-letni mieszkaniec Olsztyna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Z kolei przed godziną 15.00 na ul. Kazimierza Wielkiego w Szczytnie policjanci, po wcześniejszej telefonicznej informacji zatrzymali 50-letniego kierowcę mercedesa, który poruszał się lewą stroną jezdni. Dodatkowo mężczyzna widząc radiowóz policyjny skręcił w lewo uderzając w pobliskie ogrodzenie. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, w trakcie sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021.
Zatrzymani kierujący wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pobawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką karę pieniężną. Natomiast 50-latek dodatkowo będzie odpowiadał za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.