Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Gminna konferencja „Stosowanie środków psychoaktywnych przez młodzież. Odpowiedzialność prawna nieletnich”

W Szkole Podstawowej w Lipowcu odbyło się spotkanie pt „Stosowanie środków psychoaktywnych przez młodzież. Odpowiedzialność prawna nieletnich.” Odbiorcami spotkania byli dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół w gminie Szczytno, natomiast prelekcje wygłosili dzielnicowy gminy Szczytno – mł. asp. Paweł Czarnota, sierż. szt. Tomasz Compa, kurator zawodowy z Sądu Rejonowego w Szczytnie – Paweł Oleszkiewicz oraz Jolanta Kramek przedstawiciel Przychodni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia

W Szkole Podstawowej w Lipowcu odbyła się gminna konferencja pod hasłem „Stosowanie środków psychoaktywnych przez młodzież. Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Spotkanie przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wraz z kuratorem zawodowym z Sądu Rejonowego w Szczytnie – Pawłem Oleszkiewiczem oraz przedstawicielem Przychodni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia – Jolantą Kramek. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Iwony Walesiak - dyrektora placówki oświatowej oraz pełnomocnika Wójta Gminy Szczytno ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Kamili Samsel.

Kurator zawodowy – Paweł Oleszkiewicz przybliżył zebranym gościom zagadnienia związane z realnymi zagrożeniami podczas zażywania substancji psychoaktywnych, a także opowiedział o rodzajach dopalaczy i narkotyków. Zwrócił uwagę na to, na jakie środki  młodzież może być narażona i w jaki sposób obywa się ich dystrybucja, rozprowadzanie. W celu lepszego zobrazowania omawianego tematu i poruszanych w nim problemów dyrektorzy oraz nauczyciele zapoznali się z wyglądem opakowań po dopalaczach, które przedstawione zostały na slajdach.  

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przedstawili temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz karnej w przypadku posiadania czy też udzielania substancji psychoaktywnych. Policjanci zwrócili uwagę na zachowania, które powinny zaniepokoić zarówno grono pedagogiczne jak i samych rodziców w przypadku dziecka, które może być pod wpływem niedozwolonych substancji.

Z kolei przedstawiciel z Przychodni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia – psychoterapeuta psychoterapii – Jolanta Kramek przybliżyła zebranym gościom schemat, co należy zrobić oraz gdzie się zgłosić, jeżeli zauważymy u dzieci symptomy świadczące o zażywaniu narkotyków czy też dopalaczy. 

Powrót na górę strony