Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Rozmawiali o eliminowaniu niebezpieczeństw na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Michalczak spotkał się z przedstawicielami jednego z supermarketów z terenu miasta Szczytno. Eliminowanie niebezpieczeństw zgłaszanych przed mieszkańców a występujących na parkingu oraz w okolicach sklepu, były tematem rozmowy. Ustalenia jakie poczyniono mają wymierny wpływ na zapobieganie zdarzeniom, które określane są jako zagrożenia i nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Michalczak gościł u siebie w gabinecie Dyrektora oraz Koordynatorów Polskiej Agencji Ochrony zatrudnionych przez jeden z supermarketów na terenie Szczytna.

Rejon, o którym była mowa na spotkaniu jest w szczególnym zainteresowaniu szczycieńskich policjantów.

Zgłaszane przez mieszkańców,  poprzez narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia,  są niezwykle ważnym dla funkcjonariuszy sygnałem do działania.

Na spotkaniu obecni byli także Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Piotr Korczakowski oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i Ruchu Drogowego mł. asp. Jakub Sylwestrzak. Wspólnie z gośćmi omówili oni działania, które podejmowane wspólnie mają dać wymierny efekt w postaci przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.

 

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które funkcjonuje od września 2016 roku.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych, także w oparciu o wyniki badań opinii publicznej i informacje różnych instytucji.

Powrót na górę strony