Szczytno: Po kilkunastu minutach odnaleźli zaginionego 85-latka
Wczoraj dzięki szybkiej reakcji policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych został odnaleziony 85-letni mieszkaniec Szczytna. Na szczęście zaginionemu mężczyźnie nic się nie stało. W okresie świątecznym pamiętajmy o tych, którzy święta spędzają na dworcach, przystankach, ulicach, pamiętajmy o osobach bezdomnych, które szukają schronienia. Nie przechodźmy obojętnie, nasza reakcja, nasz telefon na 997 lub 112 może uratować czyjeś życie. Reagujmy także kiedy jesteśmy świadkami przemocy. Corocznie właśnie w okresie świąt policjanci są uczestnikami bardzo trudnych sytuacji rodzinnych.
Wczoraj około godziny 12.00 oficer dyżurny policjantów ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 85-letniego mężczyzny. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna ostatni raz był widziany u fryzjera. Kryminalni natychmiast zaczęli szukać 85-latka, którego odnaleźli po kilkunastu minutach przy ulicy Leyka. Na szczęście zaginionemu mężczyźnie nic się nie stało. Został on przekazany pod opiekę najbliższej rodziny.
Policjanci apelują!
W okresie świątecznym pamiętajmy o tych, którzy święta spędzają na dworcach, przystankach, ulicach, pamiętajmy o osobach bezdomnych, które szukają schronienia. Nie przechodźmy obojętnie, nasza reakcja, nasz telefon na 997 lub 112 może uratować czyjeś życie. Niech nie zniechęca nas fakt, że od osoby takiej np. czuć zapach alkoholu, nasz telefon może uratować jej życie. Podejmując interwencję policjanci będą odwozić potrzebujących do schronisk lub innych miejsc, gdzie osoby takie otrzymają nocleg i ciepły posiłek. Przypominamy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego od 1 listopada 2015 roku do dnia 31 marca 2016 roku funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.
W trakcie Świąt Bożego Narodzenia policjanci są także uczestnikami interwencji w domach rodzinnych. Dom każdemu z nas kojarzy się ze spokojem, ciszą ale przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa. Niestety zdarza się, że dom rodzinny to także miejsce, w którym dochodzi do stosowania przemocy i to przez osoby, które powinny być dla swoich najbliższych gwarantem bezpieczeństwa i schronienia. I właśnie w takich sytuacjach muszą interweniować policjanci. Corocznie właśnie w okresie świąt policjanci są uczestnikami bardzo trudnych sytuacji rodzinnych.
Dlatego apelujemy, aby każdy reagował na przemoc. Wystarczy jeden telefon. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, pomóżmy innym, nie bądźmy obojętni. Każdy anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się lub stosowania przemocy wobec najbliższych. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.