Szczytno: Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju
„Czyńmy Pokój” to tegoroczne hasło niesionego przez skautów na całym świecie Betlejemskiego Światła Pokoju, który jest symbolem pokoju, pojednania, poświadczenia wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami. Harcerze niosąc lampiony, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach przyjął Światło z rąk harcerzy z Hufca ZHP Mazurskiego, a mundurowi i pracownicy cywilni szczycieńskiej jednostki podzielili się nim, zabierając w zadumie cząstkę nadziei do swoich domów i przekazali je również swoim bliskim.
„Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.”
(źródło: https://swiatlo.zhp.pl/idea/)
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Dzisiaj (18.12.2023 r.) o godzinie 14:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie stawił się harcerz z Hufca ZHP Mazurskiego. Harcerki i harcerze już od ponad 30 lat angażują się w akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju i świeca stały się nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia, a palący płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. W tym roku Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Czyńmy Pokój”.
Z rąk harcerzy z Hufca ZHP Mazurskiego światełko odebrał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach. Szczycieńscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni jednostki podzielili się nim, zabierając w zadumie cząstkę nadziei do swoich domów i przekazali je również swoim bliskim.
(ep)