Komunikaty

Szczytno: Działania priorytetowe dzielnicowych na terenie miasta i powiatu

Dzielnicowi szczycieńskiej komendy realizują działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem jak również z bieżącej analizy zgłaszanych zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie miasta i gmin:

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – Miasto Szczytno

Dzielnicowa, asp. Justyna Samsel-Hryszkiewicz prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką zakłócania porządku publicznego,  spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz przeciwdziałania niszczeniu mienia – Użytek Ekologiczny  „Mała Biel” ul. Żeromskiego.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – Miasto Szczytno

Dzielnicowy, . asp. Wojciech Tworkowski prowadzi działania priorytetowe związane z zapobieganiem spożywania alkoholu w rejonie  ul. Polska 1-19 w Szczytnie, szczególnie w godz. popołudniowych, wieczornych oraz nocnych.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3 – Miasto Szczytno

Dzielnicowy, asp. sztab. Paweł Ślubowski prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu oraz zaśmiecania  miejscach publicznych w rejonie ulicy Pasymskiej w Szczytnie, szczególnie w godzinach wieczorno – nocnych.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4 – Miasto Szczytno

Dzielnicowy, asp. sztab. Dariusz Berendt prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją -  ul. Sienkiewicza 1 teren ruin zamku.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5 – Gmina Szczytno

Dzielnicowy, sierż. szt. Paweł Czarnota prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się młodzieży, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecania miejsca publicznego w rejonie gminnego placu zabaw w Wawrochach.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6 – Gmina Szczytno

Dzielnicowy, sierż. szt. Karol Ponikiewski  prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się młodzieży, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecania miejsca publicznego, szczególnie w godzinach wieczorno – nocnych - w miejscowości Kamionek 25.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Miasto i Gmina Pasym

Dzielnicowy, sierż. szt. Grzegorz Licki  prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz gromadzenia się nieletnich -  ul. Rynek w Pasymiu (rejon sklepu monopolowego).

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Gmina Dźwierzuty

Dzielnicowy, asp. Rafał Sochacki prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, szczególnie w godzinach popołudniowo – nocnych oraz  gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją - przy ul. Szczycieńskiej w miejscowości Dźwierzuty.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Gminy Jedwabno

Dzielnicowy, mł. asp. Krzysztof Kowalski prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem - okolice przystanku autobusowego w miejscowości Burdąg.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Gmina Wielbark

Dzielnicowy, mł. asp. Paweł Radziński prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zakłócanie porządku publicznego -  przy ul. Jagiełły w miejscowości Wielbark.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Gmina Świętajno

Dzielnicowy, mł. asp. Piotr Soliwoda prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem przy sklepie spożywczym w miejscowości Kolonia.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego -  Gmina Rozogi

Dzielnicowy mł. asp. Artur Osowiecki prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem przy sklepie spożywczym „Klaudia” w miejscowości Rozogi ul. Rynkowa 22.

Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Taka jest ich misja i takie zadania właśnie realizują. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.