Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Przygotowania do Bezpiecznych Ferii 2019 rozpoczęte.

Zwiększone patrole policyjne na drogach powiatu szczycieńskiego, kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek oraz spotkania policjantów w szkołach, to wzmożone działania, które szczycieńscy policjanci realizują przygotowując grunt pod Bezpieczne Ferie 2019 r.

Od poniedziałku 21.01.2019 r. dla dzieci m.in. z woj. warmińsko-mazurskiego rozpoczną się ferie zimowe.

Sprzyjająca aura może służyć wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a być może nawet uprawianiu sportów zimowych. Niektórzy z nas nie będą siedzieć w domach tylko wyjadą w miejsca gdzie zapomną o codziennych obowiązkach i będą oddawać się relaksowi.

Ta sytuacja nie zwalnia jednak nikogo z odpowiedzialności. Policjanci ze Szczytna w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” już ruszyli do szkół na spotkania z dziećmi i młodzieżą.  Podczas pogadanek dzielnicowi przekażą informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy na śniegu i lodzie, a także poinformują dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim pod nieobecność rodziców.

Oprócz tego funkcjonariusze ruchu drogowego w okresie ferie będą pełnić na drogach wzmożone służby, przede wszystkim ukierunkowane na przewożenie dzieci w pojazdach. Niezmiennie ważną rzeczą, którą policjanci będą kontrolowali to stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką poruszają się po drogach oraz sposób przewożenia naszych pociech.

Niektóre z dzieci korzystając z form zorganizowanego wypoczynku wyruszą na zimowiska czy wycieczki. By zapewnić im bezpieczną, często daleką podróż policjanci drogówki będą kontrolować autokary, ich stan techniczny oraz tachografy.

Pamiętajmy też o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego sprzętu. Bagaże w aucie powinny być dobrze rozmieszczone i zabezpieczone.


Piesi natomiast nie mogą zapomnieć o odblaskach - musi to być nieodłączny element każdego wyjścia po zmroku lub wieczorem.

PAMIĘTAJMY

Światło odblaskowe – to błysk rozsądku na drodze – w mieście i poza miastem.


WAŻNE!

Potrzebę skontrolowania autobusu można zgłaszać w godzinach 8:00 – 15.00 do WPIiRD Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie tel. 89-623 22 34; 89- 623 22 47 lub 89- 623 22 00.