Szczytno: Trwa kaskadowy pomiar prędkości. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Trwa kaskadowy pomiar prędkości.

Od wczesnych godzin rannych szczycieńscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na drodze krajowej K-53 prowadzą działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości". Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami.

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Od wczesnych godzin rannych szczycieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszamiz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dokonują pomiarów prędkości na drodze krajowej K-53 na odcinku Szczytno-Myszyniec. Na amatorów szybkiej jazdy czekają wysokie grzywny. Policjanci w trakcie prowadzonych działań sprawdzają również stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób w jaki przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Szczególną uwagę stróże prawa będą zwracać na młodych kierowców, którzy nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową za popełniane wykroczenia.  

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Młodym chcemy przypomnieć, że całe życie przed nimi i nie warto narażać go dla paru chwil emocji czy zaimponowania rówieśnikom. Dobrym kierowcą jest ten, kto przede wszystkim posiada umiejętność kierowania pojazdem w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

(Biuro Ruchu Drogowego KGP/ aw)