Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci pracowali na miejscu odnalezienia pocisków artyleryjskich.

Szczycieńscy policjanci pracowali wczoraj w Tylkowie, gdzie odnalezione zostały niewypały z czasów II wojny światowej. Znaleziska dokonali pracownicy firmy zajmującej się podłączeniem Internetu do budynku tamtejszej szkoły podstawowej. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali sprawnie wyprowadzeni z miejsca ewentualnego zagrożenia. Żołnierze z jednostki rozminowania, którzy zostali wezwani na miejsce, wydobyli łącznie 20 sztuk pocisków artyleryjskich. Cała akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

Wczoraj przed godziną 10.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został poinformowany o tym, że w okolicy szkoły podstawowej w Tylkowie, gmina Pasym, odnaleziony został niewypał. Jak się okazało natknęli się na niego pracownicy firmy zakładającej przewód do podłączenia do budynku szkoły Internetu.

Szczycieńscy policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Równolegle do wykonywanego rozpoznania, o znalezisku została  powiadomiona Jednostka Wojskowa z Olsztyna, skąd rozdysponowano patrol rozminowania saperskiego.

Należy tu zaznaczyć,  że w chwili przybycia na miejsce policjantów, 102 uczniów oraz 18 pracowników szkoły, zostało już wyprowadzonych z budynku szkoły w bezpieczne miejsce. Dyrektor szkoły, jako administrator budynku podjął tę decyzją chcąc uniknąć ewentualnego zagrożenia dla ludzi.

 

Żołnierze, którzy dokonali sprawdzenia terenu przylegającego do szkoły podstawowej odnaleźli łącznie 20 sztuk pocisków artyleryjskich, które przy pomocy specjalistycznego sprzętu zostały przez nich zabezpieczone i przetransportowane do miejsca zneutralizowania.