Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Szczycieńską komendę odwiedzili uczestnicy kursu specjalistycznego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Dzisiaj, Komendę Powiatową Policji w Szczytnie odwiedzili słuchacze kursu specjalistycznego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na co dzień służący w różnych jednostkach na terenie całego kraju. To co najbardziej interesowało odwiedzających to Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci. Kompleks pomieszczeń, które znajdują się w jednostce wykorzystywane są przez sędziów do przesłuchiwania osób małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem.

Dzisiaj rano, Komendę Powiatową Policji w Szczytnie odwiedzili słuchacze kursu specjalistycznego z Wyższej Szkoły Policji. Policjanci, którzy na co dzień służą w różnych jednostkach na terenie naszego kraju, zdobywają wiedzę z zakresu pracy z osobami niepełnoletnimi.

Wizyta w szczycieńskiej Komendzie powodowana była chęcią zapoznania się ze specyfiką i standardami wykorzystania Przyjaznego Pokoju Przesłuchań Dzieci. Kompleks pomieszczeń, które znajdują się w jednostce wykorzystywane są przez sędziów, prokuratorów i biegłych sądowych do przesłuchiwania osób małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem.

Słuchaczy, którzy przybyli pod dowództwem st. asp. Elżbiety Szewczak – z Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie, po szczycieńskiej jednostce prowadzili podkom. Ewa Szczepanek oraz sierż. szt. Tomasz Compa.

Należy zaznaczyć, że udostępnione do zwiedzania pokoje są jedynymi w powiecie szczycieńskim tego typu pomieszczeniami. Lokalizacja oraz ich wystrój jest w pełni dostosowany do  norm wymaganych w celu prawidłowego przesłuchania dzieci, tak aby nie narażać ich na niepotrzebny stres i powtórne przeżywanie sytuacji trudnej,
w której ewentualnie wcześniej brały udział.