Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Wyjaśniają okoliczności pożaru domu w Tylkowie.

Szczycieńscy policjanci ustalają przyczyny powstania pożaru domu, do którego doszło wczoraj po południu w miejscowości Tylkowo, gmina Pasym. Tuż przed rozprzestrzenieniem się ognia, starsze małżeństwo zostało bezpiecznie wyprowadzone przez opiekunkę socjalną. Podczas pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał.

Wczoraj po godzinie 15.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki został powiadomiony, że w miejscowości Tylkowo na terenie gminy Pasym płonie dom.

Ta informacja została automatycznie przekazana do wszystkich służb ratunkowych.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali zastępy straży pożarnej wykonujące akcję gaszenia pożaru.

Funkcjonariusze zabezpieczali teren pogorzeliska, dbając o bezpieczeństwo osób biorących udział w działaniach a także zbierali wszystkie informacje na temat okoliczności pożaru.

Jak ustalili policjanci pierwsze oznaki dymu w domu dwurodzinnym zauważyła opiekunka socjalna tuż po godzinie 15.00,  która przyszła do starszego małżeństwa, zamieszkującego jedną część domu. Z relacji kobiety wiadomo, że usłyszała niepokojące trzaski, swąd spalenizny i opary dymu, które wydobywały się z jednej części budynku.

Kobieta zachowała się bardzo racjonalnie, ponieważ nie zwlekając wyprowadziła starszych ludzi z domu i wskazała im bezpieczne miejsce, sama w tym czasie wykonała połączenie na telefon alarmowy.

Strażacy sprawdzili i upewnili się, że w płonącym budynku nie ma już żadnych osób.

Niestety, jak ocenili funkcjonariusze po ukończeniu akcji gaśniczej, mieszkańcy nie mogli wrócić do domu. Zaopiekowali się nimi bliscy mieszkający opodal.

Szczycieńscy śledczy wyjaśniają powody i okoliczności powstania pożaru. Nieodzownym  elementem określenia przyczyn zdarzenia będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.