Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Zamiast lekcji wybrał zakrapianą alkoholem imprezę urodzinową.

Sąd rodzinny w Szczytnie zajmie się sprawą 17-latka, którego wczoraj wieczorem ujawnili policjanci. Chłopak był nietrzeźwy. Jak się okazało podczas wagarów bawił się na urodzinowej imprezie znajomego. Nieletni zignorował nie tylko obowiązek szkolny. Nie powrócił także na czas do placówki opiekuńczo wychowawczej, w której jest umieszczony do czasu uzyskania pełnoletności.

Policjanci służby interwencyjnej przekazywali wczoraj wieczorem opiekunom jednego z domów dziecka na terenie powiatu szczycieńskiego, 17-letniego wychowanka.  Nietrzeźwy chłopak został ujawniony przez olsztyńskich funkcjonariuszy po tym jak uciekł z lekcji i w najlepsze bawił się na zakrapianej alkoholem imprezie urodzinowej.

O niepowrocie wychowanka do placówki powiadomili policjantów wychowawcy domu dziecka.

Policjanci po ustaleniu miejsca pobytu nieletniego przekazali go opiekunom placówki, gdzie chłopak ma przebywać do czasu uzyskania pełnoletności.

Teraz sprawą nietrzeźwego chłopaka zajmie się szczycieński sąd rodzinny.

Zadaniem funkcjonariuszy będzie ustalenie skąd 17-latek wziął alkohol, który spożywał.

Przypominamy, że w myśl przepisów kodeksu karnego:

 „kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”