Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Ważne!!! Policja ostrzega: Uważajmy na oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych.

Wczoraj do kilkunastu szczycieńskich seniorów zadzwoniły telefony stacjonarne, w których odezwały się damskie głosy, przedstawiając się jako córki bądź synowe. Po co? Aby wyłudzić pieniądze. Zdecydowana większość rozmówców wykazała się czujnością i kłamcy zostali odprawieni z kwitkiem. Niestety jedna kobieta, 75-latka dała się zwieść i wydała oszustom wszystkie domowe oszczędności. Prosimy wszystkich, posiadających w swojej rodzinie osoby starsze, bądź też samotnie mieszkających starszych wiekiem sąsiadów, o przypomnienie im, aby nigdy nikomu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, konieczności spłacenia kredytu lub zapłacenia odszkodowania natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.

Wczoraj szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o trzynastu przypadkach oszustw na tzw. wnuczka. Do mieszkańców Szczytna zadzwoniły kobiety podające się za córki bądź synowe.

 

Zdecydowana większość rozmówców nie dała się zwieść oszustom i nie uwierzyli w historię o natychmiastowej konieczności spłaty kredytu w banku.  Niestety 75-letnia mieszkanka Szczytna uwierzyła w to co oszustka mówiła przez telefon i instruowana przez nią przekazała rzekomemu „kurierowi” wszystkie domowe oszczędności.

 

Metoda jest zawsze ta sama. Oszuści chcąc panować nad rozmówcą nie pozwalają mu się rozłączyć, cały czas kontynuując połączenie. Rozmowa telefoniczna kończy się w momencie gdy „kurier” odbiera wyłudzone od pokrzywdzonego pieniądze.

 

Zwracamy się do wszystkich posiadających w swojej rodzinie osoby starsze, bądź też samotnie mieszkających starszych wiekiem sąsiadów, o przypomnienie im, aby nigdy nikomu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, konieczności spłacenia kredytu lub zapłacenia odszkodowania, natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.