Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dzielnicowi reagując stanowczo uratowali mężczyźnie życie.

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest priorytetem w działaniach służb mundurowych, a co za tym idzie także ich przedstawicieli. Wczoraj dali temu przykład dwaj policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Po otrzymaniu informacji od zrozpaczonej matki, że jej dorosły syn chce sobie zrobić krzywdę, natychmiast zareagowali i uratowali mężczyznę w chwili gdy ten targał się na własne życie. Nie znamy powodów jakimi kierują się ci, którzy decydują się na swój koniec, wiemy jednak, że życie to dar, który należy chronić.

Mł. asp. Krzysztof Kowalski oraz mł. asp. Paweł Radziński, dwaj policjanci dzielnicowi z gminy Jedwabno oraz Wielbark jak co dzień wykonywali wczoraj służbę na terenie podległych im rejonów służbowych.

To, że mieszkańcy gmin są w posiadaniu bezpośrednich numerów telefonów do swoich dzielnicowych to oczywistość. Mieszkańcy, korzystając z tych numerów dzwonią do dzielnicowych w różnych sprawach. Czasami są to problemy sąsiedzkie, innym razem potrzebna jest po prostu porada prawna a czasem chęć zwykłego porozmawiania z kimś godnym zaufania.

Wczoraj okazało się, że jeden telefon do dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Kowalskiego uratował życie 42-letniemu mieszkańcowi gminy Jedwabno.

Do dzielnicowego zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc, bo syn zamknął się w pokoju i obawia się, że może sobie cos zrobić.

Policjanci dzielnicowi nie zwlekając, pojechali do zgłaszającej, po drodze informując oficera dyżurnego macierzystej jednostki, gdzie się udają.

Jak się okazało natychmiastowa reakcja policjantów dzielnicowych uratowała życie 42-latowi. Policjanci używając siły weszli do zamkniętego pokoju w najbardziej odpowiednim  momencie. Uratowali mu życie. Mężczyźnie udzielona została pomoc medyczna.

O tym, że życie i zdrowie ludzkie to wartości najcenniejsze, nie należy nikogo przekonywać.