Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem rodzinnym.

Sąd rodzinny i nieletnich w Szczytnie zajmie się sprawą 15-letniego chłopaka, który nie posiadając do tego uprawnień kierował motorowerem. Na dodatek pojazd nie miał aktualnego badania technicznego. Oprócz tego właściciel motoroweru odpowie za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osoby nie posiadającej uprawnień.

Szczycieńscy policjanci, którzy w sobotę patrolowali Świętajno zauważyli jadącego motorowerem bardzo młodego chłopca. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić wiek kierowcy. I bardzo słusznie ponieważ okazało się, że jednośladem kierował 15-latek. Jak wynika z przepisów osoba w takim wieku powinna posiadać uprawnienia do kierowania tego typu pojazdem.

15-letni mieszkaniec gminy Świętajno nie był w stanie okazać policjantom swoich uprawnień, z prostego powodu, po prostu ich nie ma.

Oprócz tego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny motoroweru ponieważ nie posiada on aktualnych badań technicznych.

Teraz nieletni kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Na domiar wszystkiego, właściciel motoroweru nie dochował obowiązku prawidłowego zabezpieczenia pojazdu i dopuścił do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę niemającą wymaganych uprawnień.