Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Efektywna adaptacja młodych policjantów.

Policjanci odbywający adaptację zawodową w miejscowej komendzie policji, zdobywają doświadczenie zawodowe podczas codziennej służby. Patrolują nie tylko ulice miasta Szczytna, ale przede wszystkim te miejsca gdzie najprościej jest dostać się pieszo lub na rowerze. Parki miejskie, zielone skwery i teren nad jeziorami to tam, można spotkać nadzorujących ład i porządek publiczny funkcjonariuszy.

Na spotkanie z policjantami może niekoniecznie byli nastawieni dwaj mieszkańcy Szczytna. A dlaczego, ponieważ ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyźni, którzy wprawdzie nie jednocześnie, ale jednak, w trakcie minionego weekendu zażywali uroków lata w parkach miejskich zostali wylegitymowani przez młodych funkcjonariuszy, po czym okazało się, że są poszukiwani do spraw karnych prowadzonych przez szczycieńską prokuraturę.

Policjanci kierując się przepisami prawa i przyznanymi im uprawnieniami, zatrzymali poszukiwanych, wykonali z nimi czynności służbowe, pobrali stosowne oświadczenia co do adresu  przebywania mężczyzn a następnie zwolnili.

Zadania jakie wykonują policjanci pozwalają na zdobycie zawodowego doświadczenia. A w przypadku trojga młodych policjantów, dla których Szczytno jest jednostką macierzystą, poznanie mieszkańców naszego miasta oraz punktów, które często są w zainteresowaniu służb.