Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Podsumowanie policyjnych działań „Alkohol i narkotyki”.

W ciągu minionego weekendu szczycieńscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca kierowców. Wśród nich były trzy osoby, które zlekceważyły fakt bezpieczeństwa i przepis karny dotyczący kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Ujawnieni trzej amatorzy „jazdy na podwójnym gazie” odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Policyjna akcja o nazwie „Alkohol i narkotyki”, to cykliczne działania, które mają na celu ujawnianie i wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy jeżdżą pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

W dbałości o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze poddają badaniom kierujących i eliminują z dalszej jazdy te osoby, które są nietrzeźwe.

W ciągu minionego weekendu szczycieńscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących.

Wśród nich byli trzej mężczyźni, w których żyłach oprócz krwi płynął alkohol.

Amatorzy „jazdy na podwójnym gazie” ujawnieni zostali w Olszynach, Gawrzyjałkach i Sędańsku. Jak się więc okazuje, jazda tzw. drogami bocznymi nie jest ucieczką przed odpowiedzialnością karną.

Przekonali się o tym 23-latek kierujący renault, który w organizmie miał ponad pół promila alkoholu oraz 38-letni szofer skody z pół promilem alkoholu we krwi. Funkcjonariusze odebrali mężczyznom dokumenty praw jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-latek jadący audi, który poruszał się po miejscowości Gawrzyjałki mając we krwi ponad dwa i pół promila alkoholu. Na dodatek nie był w stanie okazać policjantom własnych dokumentów, ponieważ  od kilku już lat obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

 

Teraz trzej wątpliwej jakości kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.