Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Ciągnikiem bez dokumentów, z niezabezpieczonym ładunkiem i nieprawidłowo przewożonymi pasażerami

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik wraz z przyczepą. W jej trakcie okazało się, że kierowca transportował jedną osobę w kabinie i jedną na przyczepie. Jechał bez uprawnień, bez polisy oraz bez przeglądu.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę poruszającego się ciągnikiem z przyczepą z drzewem. Po zatrzymaniu ciągnika okazało się, że w kabinie jest jeszcze jeden pasażer, a kolejny siedzi na przyczepie.

Kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów w postaci prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ciągnika rolniczego oraz przyczepu, polisy ubezpieczeniowej ciągnika oraz przyczepy. Drzewo umieszczone na przyczepie nie było w żaden sposób zabezpieczone przed przemieszczeniem.

Brak polisy na przyczepę poskutkował wnioskiem do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z uwagi na przewożenie osób w licznie przekraczającą liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym ciągnika rolniczego kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Ponadto kierowca stracił dowód rejestracyjny oraz został ukarany mandatem.