Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci prowadzą działania profilaktyczne

Policjanci spotkali się z najmłodszymi powiatu szczycieńskiego. Dzielnicowi oraz policjanci ds. profilaktyki w czasie pełnienia służby spotykają się z uczniami, prowadzą działania profilaktyczne, przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa ora promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

W miniony weekend policjanci dzielnicowi gminy Szczytno sierż. szt. Paweł Czarnota, sierż szt. Karol Ponikiewski oraz przewodnik psa policyjnego mł. asp. Rafał Jaworski na zaproszenie dowódcy Jednostki Wojskowej w Lipowcu ppułk. Leszka Ślimaka uczestniczyli w organizowanym przez wojskowych dniu dziecka. W czasie spotkania policjanci zaprezentowali zgromadzonym dzieciom sprzęt policyjny, pokazali radiowóz, mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w czasie wypoczynku letniego. Mł. asp. Rafał Jaworski wraz z psem policyjnym Megi zaprezentowali umiejętności czworonożnego funkcjonariusza. Ponadto policjanci wśród osób dorosłych promowali narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokaz policyjny cieszył się bardzo dużym powodzeniem.

 

 

W poniedziałek policjantka ds. profilaktyki spotkała się z uczniami klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, gdzie przeprowadziła rozmowę profilaktyczną nt. cyberprzemocy oraz omówiła akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo….nad wodą”. Dzieci wysłuchały wskazówek na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim.

 

 

W czwartek policjant dzielnicowy gminy Rozogi mł. asp. Artur Oswiecki wraz z policjantką ds. profilaktyki wzięli udział w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Klonie. Wspólnie z pedagogami szkoły pokazywali dzieciom zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym na bazie miasteczka ruchu drogowego. Dzieci miały nie lada frajdę poruszając się po makiecie dróg publicznych. Ponadto policjanci promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo….nad wodą”