Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Bez uprawnień do kierowania i z czterema promilami, pojechał autem do sklepu. Został zatrzymany.

Wczoraj w Dźwierzutach policjanci zatrzymali 51-latka, który jeździł vw taro mając w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Jadący slalomem samochód zauważyli inni uczestnicy drogi i uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabierając ze stacyjki auta kluczyki. Dzisiaj po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki został telefonicznie powiadomiony przez mieszkankę Mrągowa, że po Dźwierzutach jeździ pijany kierowca. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali kobietę oraz samochód vw taro z dwoma mężczyznami. Mieszkanka Mrągowa przekazała policjantom kluczyki od samochodu, które wcześniej zostały wyjęte z vw.

Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że widziała jadący slalomem samochód, który następnie zatrzymał się na jezdni na wysokości sklepu spożywczego. W tym momencie do auta podbiegł inny mężczyzna (kierowca autobusu szkolnego), który wyjął ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając tym samym niepewnemu kierowcy dalszą jazdę.

Okazało się, że samochodem kierował 51-letni mieszkaniec gminy Pasym, który miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Chyba nic sobie z tego nie robił ponieważ uprawnień do kierowania też nigdy nie posiadał. 

Policjanci zastali w samochodzie  także pasażera, który oświadczył, że sam nie wie jak znalazł się w Dźwierzutach. Nic nie pamięta ponieważ spał, a wcześniej pił w aucie. Zdecydowanie na zachowanie obydwu mężczyzn mógł wpłynąć alkohol, o czym zaświadczyć mogły butelki i puszki licznie leżące w aucie.

Kierowca został zatrzymany i dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także kierowania bez wymaganych do tego uprawnień.