Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Policjant, który na co dzień pracuje w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Biskupcu, w czwartek wieczorem będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Sposób w jaki ulicami Szczytna poruszał się ford mondeo, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Jechał za nim. Co zrobił kierowca forda? Porzucił auto na jednym z parkingów i pieszo chciał uciec przed policjantem. To się oczywiście nie udało. 58-latek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W czwartek wieczorem policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji
w Biskupcu w ogniwie patrolowo-interwencyjnych, wracał do domu. Jadą swoim samochodem ulicą Poznańską zauważył, że jadący przed nim ford mondeo wykonuje co najmniej dziwne manewry zjeżdżając do krawędzi jezdni. Czujny funkcjonariusz postanowił nie spuszczać pojazdu z oczu, a że tamten jechał dość szybko tym bardziej chciał mieć go w zasięgu wzroku. Przypuszczenia policjanta co do niepewnego stanu trzeźwości kierowcy forda potwierdziły się, gdy ten wjeżdżał na parking jednego z marketów. Dlaczego? Ponieważ omal nie uderzył w znak drogowy a następnie zderzyłby się z samochodem wyjeżdżającym z parkingu.

Potem wszystko już działo się bardzo szybko. Ford pojechał w ustronne miejsce za sklepem, zaś jego kierowca zaczął pieszo uciekać przed policjantem. Oczywiście bezskutecznie, funkcjonariusz zatrzymał 58-latka. Powiadomił oficera dyżurnego szczycieńskiej Policji. Policjanci interwencyjni przewieźli 58-latka do policyjnej celi. Pobrana mu została krew do badania na zawartość alkoholu.

Teraz 58-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie.