Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe dla 45-latka, który uciekał przed Policją i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza.

Kara pozbawienia wolności do 3 lat grozi 45-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno, który we wtorek (11.07.) na trasie Świętajno – Chochół, odjechał land rowerem z miejsca kontroli drogowej, odpychając policjanta. Za mężczyzną podjęto pościg. Tego samego dnia 45-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wczoraj prokurator rejonowy przedstawił mężczyźnie zarzuty i po przesłuchaniu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Świętajno środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tysięcy złotych oraz dozoru policyjnego.

Prokurator rejonowy w Szczytnie wydał wczoraj postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 45-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Poręczenie majątkowe w postaci pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych oraz dozór policyjny w dniach wyznaczonych przez Komendę Powiatową Policji w Szczytnie okazało się konieczne do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego.

Mężczyzna w dniu 11 lipca w godzinach rannych na trasie Świętajno – Chochół odjechał z miejsca kontroli drogowej, odpychając pojazdem kontrolującego go policjanta. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za kierowcą pościg. Mimo wydawanych przez policjantów poleceń nie zatrzymał się i odjechał w nieznanym kierunku.

Zaledwie kilkadziesiąt  minut wystarczyło funkcjonariuszom aby ustalić gdzie 45-latek przebywa. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W momencie zatrzymania od mężczyzny czuć było woń alkoholu.

Wczoraj w południe,  45-latek został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty i postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego.