Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Głową w szybę? Spod sklepu do policyjnej celi… a potem do aresztu.

Szczycieńscy policjanci wczorajszego wieczora zatrzymali 24-letniego mieszkańca Szczytna, który nie mając pomysłu na siebie wybił szybę w jednym ze sklepów w Jedwabnie. Mężczyznę uderzającego z główki w wystawę zauważyli świadkowie. Natychmiast dali znać Policji. Jak się okazało nietrzeźwy 24-latek jest poszukiwany przed sąd w Olsztynie do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec Szczytna został osadzony w policyjnej celi. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Wczorajszego wieczora oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został telefonicznie poinformowany, że jakiś mężczyzna uderzając z główki wybił szybę wystawową w jednym ze sklepów na terenie Jedwabna. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali mężczyznę wskazanego przez świadków. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Szczytna, poszukiwany przez sąd rejonowy w Olsztynie.

24-latek za popełnione w 2015 roku przestępstwo kradzieży karty bankomatowej oraz dowodu osobistego miał zasądzone 8 miesięcy ograniczenia wolności oraz nieodpłatne wykonanie prac społecznych. Mężczyzna uchylał się jednak od tego wyroku i w maju tego roku sąd zmienił karę na 120 dni pozbawienia wolności.

Najbliższe 4 miesiące 24-latek spędzi w odosobnieniu. Dodatkowo odpowie za zniszczenie mienia.

.