Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Nietrzeźwy kierowca „Meganki” wypadł z drogi i wjechał na prywatną posesję taranując ogrodzenie

Uszkodzone ogrodzenie i samochód – tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca powiatu przasnyskiego. 29-latek kierując pojazdem Renault prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i staranował ogrodzenie prywatnej posesji w miejscowości Wielbark. Kierowca „Meganki”, stracił prawo jazdy. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 17:50 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w samym centrum miejscowości Wielbark. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej komendy.

Funkcjonariusze na miejscu zastali właściciela posesji, który wskazał, gdzie stoi pojazd. Policjanci wylegitymowali kierowcę Renault. Był nim 29-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Okazało się, że mężczyzna  „ledwo trzymał się na nogach” a na dodatek chcąc wprowadzić w błąd policjantów, przesiadł się na fotel pasażera i zamknął się w pojeździe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letni kierujący pojazdem Renault prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i taranując ogrodzenie zakończył swoją podróż zatrzymując się na prywatnej posesji.

29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Kierowca „Meganki”, stracił prawo jazdy. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.