Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Ujawniony nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego.

Wczoraj przed południem szczycieńscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Łatana Wielka, ujawnili nietrzeźwego kierowcę autobusu szkolnego. Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. W czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu, 38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Refleksja przyszła tuż przed wyruszeniem w drogę po uczniów z południowej zmiany szkolnej. Kierowca nie czuł się na siłach kierować pojazdem. Poprosił o to koleżankę. W obecności funkcjonariuszy po dzieci pojechał kierowca zastępczy.

 

Wczoraj przed południem oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został telefonicznie powiadomiony, że w miejscowości Łatana Wielka gmina Wielbark, kierowca autobusu szkolnego jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego,  którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres na miejscu zastali 38-letniego mężczyznę, który oświadczył, że nie jest w stanie kierować pojazdem. 38-latek wykonał już poranny kurs i przewiózł uczniów do szkół około godziny 8.00.

Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. Ponadto, w czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu,  38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Mężczyzna zreflektował się tuż przed wyruszeniem w drogę po uczniów z południowej zmiany szkolnej. Nie czuł się na siłach  kierować pojazdem. Poprosił o to koleżankę.

W obecności funkcjonariuszy po dzieci pojechał kierowca zastępczy.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności prowadzenia autobusu szkolnego przez 38-latka.